HOME NEWS COMPETITIONS LIVE STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Live
 
CHALLENGE CUP - The Hague, Netherlands - 22-25 February 2018

LIST OF COMPETITORS

 

Ladies Senior

1. Natalie KLOTZ  AUT
2. Lara ROTH  AUT
3. Alisa STOMAKHINA  AUT
4. Valentina MATOS  ESP
5. Gerli LIINAMÄE  EST
6. Viveca LINDFORS  FIN
7. Natasha MCKAY  GBR
8. Nina POVEY  GBR
9. Alissa SCHEIDT  GER
10. Nathalie WEINZIERL  GER
11. Wakaba HIGUCHI  JPN
12. Marin HONDA  JPN
13. Rika HONGO  JPN
14. Elzbieta KROPA  LTU
15. Elise BINDSCHEDLER  LUX
16. Kyarha van TIEL  NED
17. Niki WORIES  NED
18. Anne Line GJERSEM  NOR
19. Dasa GRM  SLO
20. Yoonmi LEHMANN  SUI
21. Yasminr Kimiko YAMADA  SUI
22. Matilda ALGOTSSON  SWE
23. Cassandra JOHANSSON  SWE
24. Anita ÖSTLUND  SWE

Men Senior

1. Manuel DRECHSLER  AUT
2. Luc MAIERHOFER  AUT
3. Valtter VIRTANEN  FIN
4. Adrien TESSON  FRA
5. Phillip HARRIS  GBR
6. Harry MATTICK  GBR
7. Thomas JUNSKI  GER
8. Thomas STOLL  GER
9. Lap Kan YUEN  HKG
10. Ryuyu HINO  JPN
11. Jun SUZUKI  JPN
12. Thomas KENNES  NED
13. Michel TSIBA  NED
14. Marco KLEPOCH  SVK

Pairs Senior

1. Lana PETRANOVIC / Laudelino Antonio SOUZA KORDEIRU  CRO
2. Laura BARQUERO / Aritz MAESTU  ESP
3. Coline KERIVEN / Noël Antoine PIERRE  FRA
4. Lola ESBRAT / Andrei NOVOSELOV  FRA
5. Elzaveta KASHITSYNA / Márk MAGYAR  HUN
6. Rebecca GHILARDI / Filippo AMBROSINI  ITA
7. Ioulia CHTCHETININA / Michail ALULOV  SUI

Ladies Junior

1. Lia WEBB-MCDOUGALL  AUS
2. Emilie GROSCH  AUT
3. Anna-Sophie MIESENBERGER  AUT
4. Stefanie PRESENDORFER  AUT
5. Eva-Lotta KIIBUS  EST
6. Linnea CEDER  FIN
7. Laura KARHUNEN  FIN
8. Selma VÄLITALO  FIN
9. Victoria MCMAHON  GBR
10. Elodie EUDINE  GER
11. Tina HELLEKEN  GER
12. Paula MIKOLAJCZYK  GER
13. Tsin Nam Nicole CHAN  HKG
14. Cheuk Ka Kahlen CHEUNG  HKG
15. Hiu Yau CHOW  HKG
16. Nana ARAKI  JPN
17. Yuhana YOKOI  JPN
18. Paulina RAMANAUSKAITE  LTU
19. Indy - Paris BABB  NED
20. Linden van BEMMEL  NED
21. Sophie BIJKERK  NED
22. Lenne van GORP  NED
23. Roxy JANSSEN  NED
24. Caya SCHEEPENS  NED
25. Chelsea VERHAEGH  NED
26. Anaïs CORADUCCI  SUI
27. Amandine STETTLER  SUI
28. Lisa LAGER  SWE
29. Smilla SZALKAI  SWE
30. Gabriella IZZO  USA
31. Akari NAKAHARA  USA

Men Junior

1. Joshua BROWN  GBR
2. Kai JAGODA  GER
3. Florian PASCHKE  GER
4. Daniel SAPOZHNIKOV  GER
5. Heung Lai ZHAO  HKG
6. Yuto KISHINA  JPN
7. Taichiro YAMAKUMA  JPN
8. Dias JIRENBAYEV  KAZ
9. Beat SCHÜMPERLI  SUI
10. Andreas NORDEBÄCK  SWE
11. Mikael NORDEBÄCK  SWE
12. Max LAKE  USA

Ladies Advanced Novice

1. Jasmin ELSEBAIE  AUT
2. Sophie Laureen GÜNTHER  AUT
3. Lina SALZER  AUT
4. Nina PINZARRONE  BEL
5. Sandra Liisa JERMONOK  EST
6. Mona Sofia TAHK  EST
7. Amalia ZELENJAK  EST
8. Emma HIASLOVSKA  FRA
9. Lea MEISSER  FRA
10. Darya GRIMM  GER
11. Janne SALATZKI  GER
12. Leonie SCHWENZNER  GER
13. Rika TEJIMA  JPN
14. Kinayu YOKOI  JPN
15. Hanna YOSHIDA  JPN
16. Tessel CLERCX  NED
17. Melissa HOPMAN  NED
18. Baukje van KUIJLENBORG  NED
19. Lois LIBREGTS  NED
20. Dani LOONSTRA  NED
21. Mikai van OMMEREN  NED
22. Roos van der PAS  NED
23. Eline SEUREN  NED
24. Isabella SMIT  NED
25. Rosalie van WAGENINGEN  NED
26. Lindsay van ZUNDERT  NED
27. Julia BROVAL  SWE
28. Denise COSTELL  SWE
29. Sigrid TELLISKIVI  SWE
30. Alysa LIU  USA

Men Advanced Novice

1. Mozes Joszef BEREI  AUT
2. Arlet LEVANDI  EST
3. Jean Maxime BERNARD  FRA
4. Edward APPLEBY  GBR
5. Elliot APPLEBY  GBR
6. Brandon BAILEY  GBR
7. Tim ENGLAND  GER
8. Hanu KAKIUCHI  JPN
9. Shunsuke NAKAMURA  JPN
10. Didier DIJKSTRA  NED
11. Casper JOHANSSON  SWE
12. Daniel SEIDEL  SWE

Ladies Basic Novice A

1. Lilly PINZARRONE  BEL
2. Caroline SMANS  BEL
3. Kimberly AUREL  INA
4. Faith Setiawan KEONA  INA
5. Roos van den AKKER  NED
6. Julia van DIJK  NED
7. Magali EMMERIK  NED
8. Britt HARMSEN  NED
9. Jane KNOESTER  NED
10. Sabina LEIJTENS  NED
11. Emilie SCHOP  NED
12. Lara VISSER  NED
13. Aleida LANDON-LANE  NZL

Men Basic Novice A

1. Jacob CASEY  GBR
2. Nicolas Nqaba van de VIJVER  RSA

Ladies Pre Basc Novice A (Only Dutch)

1. NIjne van ERP  BKV
2. Anne LURLING  BKV
3. Josefine BOER  DDD
4. Gabi LOONSTRA  DDD
5. Lilia LUPANOVA  DDD

Live Results

there are currently no live results

for results and starting order go here

 
<[ Back ]
copyright & ownership